kingiabi@kingiabi.ee
Tel 6 00 55 13
Tel 7 33 94 40

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

kingiideed firmakink kasulikku lugemist koostöö
Ma ei taha jõulukingiks igasugust träni. Palun säästke mind sellest!
18-12-2004
Autor: Kaja Roomets
Allikas: Õhtuleht

 
ÄRA TEE KINGITUST KINKIMISE PÄRAST: Südamest tulev kingitus teeb tuju heaks. (Corbis/Scanpix)Kuigi kingitud hobuse suhu ei vaadata, on eestlane jõuluvana kingikoti sisu suhtes ülikriitiline. 200 küsitletu kohta avastas SL Õhtuleht vaid ühe inimese, kes on kõigega rahul: «Maja ja autot nagunii ei kingita. Võtan asja huumoriga ja olen õnnelik, et mind üldse meeles peeti!»

Veel kümme aastat tagasi oleks paljud hardusest sulanud nagu küünlavaha, kui jõulupaki sees oleks olnud filtrikohvimasin, jõulumeloodiaga kohvitass või lihtsalt ilus kommikarp.
Aastal 2004 te nii lihtsalt ei pääse. Õpetajana töötav Mari kinnitab, et kuigi poodides valitseb kaubaküllus, on järjest raskem leida seda, mis saajat rõõmustaks:

«Nõmeduse tipp, kui mõni tuttav saab õnnestunud kingist indu ja kordab sama viis aastat jutti.»

Samuti kui infouputus, ahistab meid asjade maailm. «Minu jõulukinkide limiit on täis! Ma ei taha jõulukingiks igasugust träni. Palun säästke mind sellest! Karvane laulev ja tantsiv kuuseke on maailma kõige mõttetum asi – võtab ainult ruumi ja korjab tolmu,» toriseb Stiina.

Kartus nipsasjade ees

22aastase Liisi arvates on kõige totramad läbimõtlemata kingitused: «Kui kingitakse täiesti kasutuid asju, näiteks mingeid portselankujukesi, maitsetuid pildiraame või väikseid pehmeid mänguloomi.»

Eevat vihastavad neutraalsed jõulukingid: pajakindad, lillevaas, jõulupildiga salvrätikud, küünlad. «Halb kink on see, kuhu pole mingit emotsiooni sisse pandud.

Veel halvem on aga see, millel pole mingit otstarvet ja mille käest panekuks on vaja riiulil või kapis ruumi tekitada.»

Tiina ei salli kodu risustavaid totsikuid-potsikuid: «Ära kah ei saa neid visata – ikkagi kingitud. Tuleb kuskile nurka ära peita.»

Kui Karin saaks jõuluvanale kirja saata, oleks seal soov: «Ei maksa pingutada kipsist jõulupäkapikkude, eneseabiraamatute, vaaside, kruuside ja lõhnaküünlade toomisega, millel veel on jõulumotiivid peal.»

Vanaema Marje on jõulunänni suhtes leebem: «Minule küll kullast inglid meeldivad. Kinkisin sõbranjele jõulutähe ja trükitud jõululina, no tema rõõmustas kogu südamest!»

Pesu – ei, ei, ei!

Marii märgib tobekingituste tipuna sokke. «Ja kui vanatädi hakkab pesu kinkima, siis võiks ta enne kolm korda järele mõelda. Üldse ei tahaks jõuludeks midagi väga praktilist, üllatuse teema võiks ikka sees olla!»

Nõmedustest vaevatud nooremal mehel on paaniline mütsihirm: «Jumala eest, ei mingeid mütse! Seni kingiks saadud mütsid on olnud kohutavad, ma kardan, et kõige hullem võib veel ees oodata.» Noorsand lisab, et jõulupakk ei peaks sisaldama ka aluspükse: «Eriti neid stringi moodi kubemepitsitajaid. Mulle ei meeldi, kui kube on pitsitatud.»

Ka Anu ei oota kingiks pesu. «Selle värvi ja suurust ei pruugi isegi kõige lähedasem inimene täpselt teada.» Merikesele meenub eelmise aasta jõulukingitus, kui sõber tahtis head ja ostis megakalli seksika pesukomplekti. «Rinnahoidja ei istunud absoluutselt, korvid olid vale mõõtu. Andis sebida, et see tagasi poodi viia – ostutšekk oli kadunud!»

Sokkide kinkimisel ja kingiks saamisel jagunetakse kahte leeri. Ühed arvavad, et mehele sokke kinkida on out, eriti veel jõulumotiividega, selliseid kärtspunaseid. Teised, kes on küll vähemuses, leiavad, et mis seals ikka, kingitus on kingitus, kanname ära, probleemi pole.

Kink igaks elujuhtumiks?

Vanaemade õpetus, et vaas, laudlina ja tekikott kuluvad igas elamises ära, ei pea siiski paika.

«Kõik need vaasid ja kausikesed, mida kingitakse mõttega, et kunagi ikka läheb vaja, seisavad nagunii kõigil kapis,» teab Anne.

«Olmeasju, mingeid kuradi miksereid ja nii edasi, palun mitte kinkida! Jõulud on selline armas üritus, aga köögitehnika kinkimine devalveerib selle armsuse ära,» hoiatab mees kolmekümnendates.

Toidupoes müüja ametit pidav Evelin ei taha tarbeasjadest kuuldagi. «See on mehest alatu, kui ta kingib naisele kas loenduriga hüppenööri või kaalu. Siit võib aru saada ainult üht: naine, sa ei meeldi mulle!»

«Kas saab olla teflonpannist, põrandaharjast või vannitoavidinate komplektist nõmedamat kingitust?» küsib temperamentne Juta, kes töötab baaris. Elukaaslaselt kingiks saadud põrandaharja ja kühvli viskas ta jõulu esimesel pühal rõdult alla.

Kui tahta, et jõulukingi saanud mees muutuks sõgedaks ja sirutaks käe pudeli järele, tuleb tsellofaani pakkida vetsuküürimishari või miskit olmekeemiat.

Saab ka kokku leppida

Vanaema seisuses kunstnik Valli saab peamiselt ilusaid jõulukinke. «Kui satubki midagi sobimatut, panen tallele. Kui näen, et mõnele tuttavale võib see kõlvata, annan niisama ära ja rõõmustan koos saajaga!»

Ingrid, kolme vahva poja emme, elab Valgas ja neil mehega on suured suguvõsad. «Iga aasta mõtlesin ennast haigeks, mida ikkagi kinkida, pealegi raha lihtsalt kaob sõrmede vahelt.» Mure sai lahenduse, kui õed ja vennad leppisid kokku kinkida jõuludeks vastastikku puuvilju, maiustusi ja head veini.

Kuldsed inglid, küünlasära ja kingipakid on jõulupüha lahutamatu osa. Kui prooviks nii, et ei ajaks jõuluvana oma soovidega päris hulluks? Ebasobiv pakk habemikule tagasi kotti? No kuulge, see ei sobi! «Mis te nalja teete, mina tahan küll kingitust saada!» manitseb Tiiu. Tema arvates võivad vaid rikkurid pirtsakalt ninaga lükata – seda hobust ma ei taha, võtan hoopis auto...
Mida jõuluvana kotis leiduda ei tohiks

Lapsepõlvest saati on asi kaunis konkreetne: kingipakid peavad olema kõvad ja kandilised, siis võib neist midagi huvitavat leiduda. Pehmed ümarad pakid tõotasid pettumust – neis oli enamasti midagi kasulikku ja igavat, nagu pesu või sokid või soe kampsun. Kes tahaks selliseid asju jõuluvana käest!

Anu

Jõuluvanal ei maksa kinkida mulle mõttetut, maitsetut kunsti. Ja kindlasti ei tohiks jõuluvana mulle parfüümi kinkida! Pole jõledamat asja kui hinnaline ja täiesti ebasobiv lõhnaõli. Kui jõuluvana parfüümi kinkida tahab, peaks ta enne mu abikaasaga konsulteerima, tema teab täpselt, milliseid lõhnu ma kasutan.

Reet

Kootud villastest käpikutest ja sokkidest on siiber. Mäletan veel väikesest peast neid jõulupakkide avamise eelseid hetki, kui tundsin käte all midagi pehmet ja oli selge, millega tegemist. Siis oli tuju kohe läinud.

Joonas

Kristalltuhatoosi ei taha. Kunagi ühe sellise äi ja ämm juba kinkisid, ja kui siis mingi aja pärast külla tulid ja uurima asusid, et kus laua peal ilus asi kah on, siis mees pidi selle kuskilt kapist välja koukima ja seletama, miks ta selles mutreid ja polte hoiab.

Ruth

Kindlasti ei tahaks ma, et jõuluvana kingikotist hüppaks välja rõõmus jänku, koer või kutsu ega roniks välja rott või hamster. Mitte et mul lemmikloomade vastu midagi oleks, aga ma jätan valiku tegemise siiski endale.

Piret

Ma ei laseks uksest sisse jõuluvana, kes veab enda järel pärsia vaipa või võtab kingikotist välja musta värvi kuuekandiliste taldrikutega bakeliidist kohviserviisi.

Oskar

Ma võin kohe öelda, mida ma jõuluajal kindlasti ei tahaks – jõuluvana võiks midagi ette võtta, et televiisorist nii palju vägivaldseid saateid ei tuleks!

Ines Aru

Väga raske on öelda, mida mehed kingituseks ei taha. Mehed on ju leplikuma loomuga. Lihtsam on öelda, mis kingitused meestele meeldivad. Meie poodides on tänavu trenditoodeteks sigarikomplektid, veinitarvikud, rahaklamber, põuepudelid ja nahast grillipõll.

Hannes Tamme, kaupluseketi Kingituste Kiirabi omanik

Kui jõuluvana kavatseb mulle hip-hop-plaate või midagi sama nõmedat kinkida, siis ma annan need tagasi!

Kerstin

Mullu kinkis jõuluvana mulle plastmass-jõululina. Ma ei suuda enam midagi mõttetumat välja mõelda! Mu abikaasale kingitakse kokaraamatuid ja köögiriistu, kuna ta on äärmiselt võimekas kokk. Ent nüüd palus ta jõuluvanale öelda, et enam ei tahaks ta ühtki kokkamisvidinat saada, nende limiit on meie kodus absoluutselt täis!

Kaia

Ma ei tahaks üldse ASJU saada. Tundub, et kõik vajalikud asjad on mul juba olemas.

Naima

Kindlasti ei taha saada kingitusi kingituse pärast – küünlaid, mõttetuid riideesemeid, deodorante, kohvipakke jne., mida mõned sugulased ja teised tegelased peavad kohustuslikuks anda. Tahan saada kõike, mis tuleb südamest. Eriti eelistatud on head elamused, ükskõik kas teatripileti või kallistuse kujul.

Liisi Pehk, üliõpilane

Tahaksin näiteks Navitrolla illustratsioonidega raamatut «Alice imedemaal». Ma ei taha kingitusi, mis on tehtud lihtsalt sellepärast, et on komme midagi kinkida.

Silvia Pärmann, Audentese kommunikatsioonijuht

Ei taha saada alkoholi kingituseks. Kilo hakkliha oleks kah väga mõttetu kingitus.

Imre Kaas, Pärnu Raadio saatejuht
Viis kinki, mis toovad hukatust...

Mees ostab sulle pileti üritusele (näiteks jalgpallivõistlusele), mis teda tõmbab, sulle aga vähimatki korda ei lähe.

Su partner on äärmiselt isekas. Ta ei viitsi kingitustega vaeva näha ja mõtleb pigem iseenda kui sinu rõõmustamise peale. On vähe lootust, et ta tulevikus muutub, aga kui tal peale oskamatuse kinke teha on ka häid omadusi, pole kõik veel kadunud.

Suure armastuse märgiks paneb mees mõnele taevatähele, omaistutatud puule või ka koduloomale sinu nime.

Ta on lootusetu romantik, kes hakkab sulle varsti närvidele käima. Arvata võib, et ta on armunud lihtsalt armumisse, mitte sinu isiksusse.

Mees kingib sulle kodutehnikat – näiteks triikraua või kohvikannu.

See näitab küll täielikku vaimuvaesust. Ta on arvatavasti suhtest väsinud ja ainus, mis talle korda läheb, on koristatud kodu. Praktilistes kinkides pole aga midagi halba, kui nende kõrvale kingitakse midagi isiklikku ja südantsoojendavat.

Naine ostab sulle kodulooma, keda sa ei taha ja keda pole endale palunud.

Kodulooma kojutoomine pole hea märk. Arvatavasti on naine unustanud, et sul on kiire elu ja looma eest hoolitsemiseks ei jääks sul lihtsalt aega. Naine ise peab end muidugi väga hoolitsevaks inimeseks, kuid looma kinkimine vastu sinu tahtmist näitab, et pikemas perspektiivis ei oska ta hoolivalt mõelda.

Kallim kingib sulle maitsetu seksmänguasja.

Magamistoas on oodata pikemat pettumuste ajajärku, sest kallim ei viitsinud end millegi tõeliselt seksika otsimisega vaevata ja valis labase kingi. Arvatavasti on ta nii iseloomult kui ka magamistoas lihtsalt isekas.

Välisajakirjanduse põhjal Triin Thalheim
Meestele: kuidas naisele õiget kinki valida?

Enne kui tõttad poodi oma kallimale aluspesu ostma, võta igaks juhuks naise kapist mõni ta pesuese kaasa, et sa suurusega ei eksiks.

Ära arva, et kui sulle pornostaari välimus meeldib, siis meeldib see ka sinu naisele. Seega võiksid latekspesu ostmata jätta ja valida midagi ilusat ja romantilist.

Mõtle selle peale, mida te viimati kohtamisel tegite ja millest rääkisite. Kas ta poetas näiteks lause, et «Mulle nii meeldis Brad Pitt selles filmis» või «Usheri laulud on nii head?». Siis on ju asi lihtne – osta talle tema lemmiknäitleja filmi DVD või lemmiklaulja plaat.

Enamikule naistele meeldivad ilusaid riided, ehted, siidöösärgid ja head kosmeetikumid. Et mitte väga mööda panna, võiksid valiku suhtes nõu pidada mõne poemüüjaga, kellel tundub olevat enam-vähem samasuguse maitse kui sinu naisel ja kes on umbes samas eas.

Kingi isiklikumaks muutmiseks paki see ise ja kirjuta sinna juurde südamlik kaart.

Kui kinkide tegemiseks on raha vähe, kirjuta sõbratarile tema lemmiklauludega CD ning lisa kingipakki natuke tema lemmikmaiustusi.
Naistele: kuidas mehele õiget kinki valida?

See, et naised ei taha kingituseks saada triikraudu ja kohvimasinaid, ei tähenda, et mees valetab, kui ütleb, et tahab kingiks mõnd tehnikavidinat või vajalikku tööriista.

Sa võid ju tahta, et su mees riietuks nagu mõni Hollywoodi stiiliguru, aga kui ta eelistab mugavaid rõivaid, siis pole tõesti mõtet talle liibuvaid ja erksavärvilisi särke kinkida, sest ta ei pane neid niikuinii selga. Vali lihtsalt mõni mugav pusa, mis on ainult NATUKENE teistest trendikam, nii et ta ise seda ei märkagi...

Kui tal on mingi lemmikspordiala, kingi talle üks eratreeneri tund mõnes spordiklubis.

Kas su kallim on alati unistanud kardisõidust või kaljuronimisest? Leia see aeg, võta mees kaasa ja proovige neid huvitavaid tegevusi koos.

Ära sunni oma mehele peale romantilisusest nõretavaid komöödiaid – arvatavasti eelistaks ta siiski «Star Warsi», mitte Bridget Jonesi.

Kui raha napib, meisterda talle üllatusterohke «jõulukalender», kus akna avamisel ootab teda näiteks sinupoolne massaa˛, romantiline omavalmistatud õhtusöök või terve päev voodis.

Daily Mirror/SLÕL
Meeste põlgusalused

Mõttetud nipsasjad

Odav ja halb alkohol

Jõuluvanaga lips

Fotoalbum

Punased jõuluteemalised sokid

Jõuluornamentidega pesu

Vaasid, küünlajalad ja lauanõud

Maiustused

Šampoon

Kingid kodukaubamajast
Naiste põlgusalused

Jõuluteemaline põll või pajalapid

Vale parfüüm

Kinkekaart

CD-plaat, kui ei teata minu muusikalist maitset

Jõulukaunistus inimeselt, kes ei tea mu kodu stiili

Riideasjad (tekikott, köögirätikud, plastlaudlina)

Kaal vihjega alustada kaalujälgimist

Seinakalender

Loomakujulised sussid

Massisarja kosmeetikumid« Tagasi
Kommenteeri
Nimi: *
Sisu: *
Tallinn

Suur-Sõjamäe 4
I korrusel Lennujaama poolses küljes Euronicsi kõrval
E-P 10-21
tel 56 836 205
tallinn@kingiabi.ee
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee