kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Meistrimeeste lennukad ideed aitavad kinkijat
19-12-2003
Autor: Kristel Rõss
Allikas: Tartu Postimees

Et viimasele hetkele ununenud kingiotsimine ei lõpeks nurjumisega, läheb tihtilugu vaja käsitööpoe kiiret ja asjatundlikku abi.
Kingituste Kiirabi nime kandev poeke Eedeni keskuses on seadnud endale eesmärgiks müüa praktilise otstarbega kaupa, mille autoriteks on poolsada käsitöömeistrit Eesti erinevaist paigust.
Eesti meistrid
Mis teeb selliste meistrimeeste nagu Ilo Kinksaare, Valdur Tilga, Ivar Jõgeda, Tarmo Andrei, Otto Alneki ja paljude teiste loomingu ainulaadseks?
See on naturaalne materjal, põnev või vaimukas idee, huvitav teostus ja praktiline otstarve, kinnitas kaupluse omanik Hannes Tamme. «Ja igalt tegijalt valime välja just tema parimad tööd,» ütles ta. «Suures osas võib neid asju pidada tarbekunstiks.»
Vahel on kaupmeestel isegi kahju, kui mõni põnev ese väga kiiresti omaniku leiab - tahaks ise veel seda imetleda.
«Eesti käsitöömeistrite valmistatud asjad ei ole kindlasti sedasorti kingitused, mis jäävad kusagile kapisoppi või riiulinurgale tolmu koguma,» kinnitas Tamme.
Paljud asjad on tehtud positiivse auraga puidust: pihlakast, kasest, kadakast, männist või remmelgast. Olgu see kasvõi mõnusalt lõhnavast kadakast puumuna, mida stressi maandamiseks peos mudida.
Kadakast tehtud mitut mõõtu nööbid sobivad imehästi näiteks linase pluusi ette, ainulaadne seljasügaja ehk rullnokk võtab aga enamikul kingisaajaist näo naerule. Kui teil pole olnud õnne saada näiteks Valgetähe ordeni omanikuks, võite lohutuseks osta Paadrema nõia valmistatud ordenikoopia. Valida on muidki tema tehtud ehteid.
Lõbus ja vaimukas kink tugevama soo esindajale on puust lips või paku sisse peidetud veiniavaja. Metallist roosid ja gerberad metalses vaasis ühendavad aga hapruse ja tugevuse omapäraseks tervikuks.
Mehised kingid
Eesti sepad pakuvad tõsistele eesti meestele mehiseid sepiseid: massiivne õlleavaja näiteks naljalt kaotsi ei lähe, kurejalg-ahjuroop passib aga hästi ahjusuu ette.
Meemõmmi koos meelusika ehk ürraga on vahva kink nii lapsele kui täiskasvanule.
«Tahame eristuda tüüpilisest suveniiripoest, mis pakub läbisegi leedu keraamikat, vene matrjoshkasid, eesti labakindaid ja välismaiseid nipsasjakesi,» ütles kaupluse omanik.
Kingituste Kiirabist võib meelepärase kingituse ka tellida. Selleks tuleb aegsasti ja võimalikult täpselt poerahvale oma soovi kirjeldada. Tellimus esitatakse käsitöömeistrile ja kokkulepitud päeval võib klient kingitusele järele tulla, kinnitas Hannes Tamme.

« Tagasi
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee