kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Kingituste Kiirabist võib leida ainulaadseid ja lustlikke kinke
20-01-2004
Autor: Sirje Niitra
Allikas: Äripäev

IDEE * Meeldejääva nimega Kingituste Kiirabi kauplustekett pakub eripärast kingivalikut

Anneli ja Hannes Tamme perefirma Kingituste Kiirabi poest kinki ostes võib enamasti kindel olla, et sellist eset kingi saajal veel kodus pole.

“Kui pead näiteks välismaale äripartnerile külla minema, oled alati probleemi ees, mida kingituseks viia, kammid mööda poode ja lõpuks ostad mingi suhteliselt mõttetu asja, mille sarnaseid võib tal kodus veel mitu olla,” räägib Hannes Tamme oma äriidee aluseks olnud probleemist. Ta võttis kokku kümmekond tuttavat ettevõtjat ja tegi ajurünnaku, mille tulemusel sündiski kõnealune firma. Kingituste Kiirabi tundus pikka aega ajakirjanduses töötanud Tammele huvitav nimi olevat, sest jääb hästi meelde ja on ka sisule vastav. Algul oli tegu kaubamärgiga, kuid nüüd on ka samanimeline firma asutamisel.Kingituste Kiirabi omanik Hannes Tamme pakub kingiotsijatele välja puust lipsu.

Varem oli Tamme osanik osaühingus Maine, mille kaks väikest poodi müüsid ajaplaneerimise süsteeme, portfelle, mappe, rahakotte ja muud nahakaupa. Nahaäri aga tema hinnangul Eestis kuigi kasumlik olla ei saa. “Minu tähelepaneku kohaselt vahetab eestlane auto sagedamini välja kui portfelli,” sõnab ta.
Kingituste Kiirabi teeb omaniku sõnul inimese eest ära kingi otsimise raske töö, valides oma lettidele uusi ja huvitavaid tooteid. Valiku juures on üldjuhul eeltingimuseks esemete praktilisus. “Mõttetuid asju koju tolmu koguma või kellelegi edasikinkimiseks pole mõtet pakkuda,” lausub Tamme.

Ta on enda sõnul käinud läbi Tallinnas Raekoja platsil asuvad kingipoed ja leidnud pildi kohutava olevat: seal on läbisegi Leedu keraamika, Vene matrjoškad, merevaik ja kohalikku päritolu kudumid.

Kingituste Kiirabi pakub ehedat Eesti käsitööd, mille huvitavamad näited on puust seljasügamisriistapuu, sõrmustehoidja, jõulukuusekaunistused ja õunatorn, kitsejalast kingalabidas, põdrasarvest seinakell jms. Müüdud on koguni puust lipse. Kingituste Kiirabi poelettidelt leiab ligi 15 sepa toodangut. Viimasel ajal on müüki võetud ka moodsa lääne disaini huvitavamaid näiteid. Hästi lähevad näiteks naistele mõeldud taskusse pandavad tuhatoosid, mida õues mugav kasutada.

Kingituste Kiirabi annab lisaks oma kümnele töötajale tööd mitmele üksiktootjale, kes kodus põlve otsas huvitavaid asju nokitsevad. Nende hulgas on ka puuetega inimesi. Raplamaa mees Valdur Tilk teeb näiteks mitmest erinevast puust kausse, kruuse ja lusikaid. “Millegagi peab hinge sees hoidma, eks panka pidada oleks kindlasti kasulikum,” lausub mees oma tegevuse kasumlikkuse kohta. Samas tõdeb ta, et elab konkurentidega võrreldes keskmiselt ja teenistuse üle ei kurda. Kingituste Kiirabi on tema hinnangul hea partner. “See mees näeb oma poodidega vaeva, teeb ise kaubale silte ja jutte juurde ning naudib kaupmeheametit,” räägib käsitöömeister. Ta kiidab Tammet ka selle eest, et see kauba hinnale teistest vähem juurde paneb ja aasta läbi normaalselt müüb.

2002. aasta augustis avas Kingituste Kiirabi esimese poe Tartus SisustusE kaubamajas. Nüüd on firmal kokku neli kauplust: Tallinnas EKS Kaubamajas, Tartu uues kaubakeskuses Eeden, Pärnus Port Arturis ja Jõhvi Tsentraalis. Kaks viimast alustasid tegevust alles sügisel.

Kuna areng on olnud kiire, tuleb nüüd mõnda aega tegeleda ettevõtte korrastamise ja sisulise arendamisega, leiab omanik, kes uusi poode niipea avada ei plaani. Tamme sõnul on eesmärgiks saada Eestis parimaks kingipoeks ja töötada kasumiga. Kas aastakäibeks kujuneb kaks, kolm või neli miljonit krooni, ei oska ta praegu öelda. Esialgu saab rääkida vaid kuu keskmisest müügist, mis on olnud 200 000 krooni ringis.

Päris kiirabi teenust Tamme firma praegu veel ei paku, kuid tulevikus, kui turg selleks valmis, võib kõne alla tulla ka kingitustega inimeste koju tulek. See lisaks aga hinda ja praegu Eesti inimesed sellise teenuse ostmiseks veel valmis ei ole, leiab mees.

Kauplus kui näitusesaal

· Erika Anton, Kingituste Kiirabi müüja-konsultant EKS Kaubamajas

Avasime oma kaupluse aprillis, aga ostjad on meid juba üles leidnud. Ehkki veel on sisseelamise aeg, on inimesed rahul olnud. Meilt saab asju, mis pole lihtsalt kink kingi pärast, vaid mida on põnev kinkida. Kingituste Kiirabi tootevalik pole samasugune nagu linna peal teistes kauplustes. Nii mõnigi on öelnud, et meil on nagu muuseum.

Kingitusi on siin igale rahakotile: on leitud nii ühiskingitusi kui ka üksikult tehtavaid kinke. Kui tavaliselt on meestele väga raske kingitusi teha, siis meilt vast ikka midagi põnevat leiab. Mõned asjad on nii erilised, et nende otstarve tuleb inimesele enne lahti seletada.

Kingituste Kiirabi
· on neljast kauplusest koosnev kingitusepoodide kett
· kauplused on Tallinnas EKS Kaubamajas, Tartu kaubakeskuses Eeden, Pärnu Port Arturis, Jõhvi Tsentraalis
· esimene kauplus avati augustis 2002
· kuulub Anneli ja Hannes Tammele
· kuukäive ca 200 000 krKiirabi tootevalikusse kuuluvad käsitööliste valmistatud puust esemed.« Tagasi
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee