kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Üllata tähtpäevalist naljaka kingitusega
30-06-2008
Autor: Tea Raidsalu
Allikas: 1leht

Hansa Ilutulestiku kaupluses Selveris on endale koha leidnud Kingituste Kiirabi, kust leiab lõbusaid, ent tarvilikke kinke.

Kingituste Kiirabi omanik Hannes Tamme tõdeb, et olgu majandustõus või -langus, ikka tahetakse külla minnes pererahvale meeleheaks midagi kaasa võtta.
„Olen kuulnud arvamust, et raskel ajal on kolm kilo pesupulbrit ka hea kink, aga ma ise siiski nii ei mõtle,“ sõnab Tamme. „Leian, et kink võiks ikka midagi omapärast ja kihvti olla!“
Hannes Tamme peab seda äri koos abikaasaga. Tegutsenud juba 16 aastat, sellest kuus juba Kingituste Kiirabi nime all. Esialgu tegelesid nad vaid nahkehistöö müümisega,kuid see ala jäi liiga kitsaks.
„Inimene vahetab autot umbes viie aasta tagant, aga hea portfell kestab rahulikult kümme aastat ja muutub kuludes ilusamakski,“ võrdleb Tamme.
Sõnapaar „kingituste kiirabi“ tekkis mõttetalgute ajal. Tamme arvab, et kümne minuti joksul leiab poest ikka midagi ja võib kindel olla, et seda tal kodus pole.
„Meie poes on tõesti kõike peale klme asja, mida inimestel pole: tervis, aeg, raha, kuidas kellelegi,“ naljatleb ta.
Viljandi on nüüdseks kolmas koht, kus nad tegutsevad. Veel on Kingituste Kiirabi poed olemas Tartus Lõunakeskuses ja kaubanduskeskuses Eeden ning Tallinnas Eks kaubamajas.
Kingituste Kiirabi jaguneb laias laastus kaheks: käsitöö ja disainkaup.“Mul on üle Eesti kümmekond käsitöölist, kelle valmistehtud asju ma müün,“ sõnab Tamme.
Väga populaarsed on puust seljasügagajad (ehk rullnokad nagu meister rneid nimetab), massiivsed õllepudelite lahtikrkijaid, pirakad ehted ja muusikariistad.
„Mulle tundub, et käsitööpildid sobivad Viljandi poodi eriti hästi, sest siin on ju folgiteema väga populaarne,“ tõdeb Tamme.
Lisaks puuesemetele lähevad hästi kaubaks ka kõikvõimalikud sepised
Hannes Tamme sõnul on neil 160-170 hankijat, kes välismaalt messidelt naljakaid, ent praktilisi asju kokku otsivad. Disainkauba seast leiab luksluslikke aksesuaare ärimeestele, näiteks visiitkaardikarp või rahaklamber. Samuti püüavad pilku vahvad kõõgitarvikud: pintsliga seenenuga või kõpskingakujuline tordilabidas.

Arvamus: Kalle Tüür OÜ Hansa Ilutulestikud. Hakkasime mõtlema, et olemasoleva ilutulestikupoe juurde oleks veel vaja. Arutlesime, mida kõlbaks koos ilutulestikuvahenditega müüa. Siis leidsime, et kui inimene tuleb tulevärki tellima, on tal ehk ka kingitusi vaja, ja vastupidi. Poode, kust kingitusi osta, on Viljandis väga vähe.

« Tagasi
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee