kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

6 + 2 nõuannet kaugele külalisele kingi valimisel!

Selles postituses saad vastused küsimustele:

  • Kuidas kingituse abil jätta endast meeldivat esmamuljet?
  • Kuidas kingitusega jääd murda?
  • Mida silmas pidada kingituse valimisel?
  • Kas teha lastele eraldi kink?

Ei ole vahet, kas su külaline on kaugelt või lähemalt, või plaanid hoopis ise külla minna. Hästi valitud kingitus rõõmustab nii külalist kui võõrustajat ühtmoodi. Leidub mitmeid soovitusi, mida kinkida, mida mitte. Kellele sobib rahvusmustris kruus, kellele külmkapimagnet jne. Seepärast siinkohal me pikemalt ei peatuks, vaid vaatame hoopis kingisaaja poole pealt. Mida tema ootab?

Kui kingisaaja on hea tuttav või vana sõber, on valik lihtsam. Mida teha aga siis, kui kink läheb võhivõõrale?

Esmamuljet saab jätta vaid ühe korra – teist võimalust ei anta.Külalise esimene kogemus Sinuga kohtumisel loob tema peas arvamuse sinust kogu eluks. Üks hea võimalus sooja ja sõbraliku tutvuse alustamiseks on hästi valitud ja läbimõeldud kingitus.Kingitus välismaalasele ei pea esindama vaid sinu kodumaad. Tänapäeva sotsiaalmeedia võidukäigu ajal on üks kaval viis internetist külalise kohta info otsimine. Sedasi on tihtipeale võimalus saada mitmeid vihjeid tema hobide kohta.

Samuti võib kingitusest teha edukalt ka nö. jäämurdja. Mõttega tehtud ja kavalalt valitud kingid võivad tekitada saajas küsimusi, naeru ja veidike segadust. Niisiis enne kui isegi aru saate, olete omavahel loonud sõbraliku õhkkonna ja ühise jututeema.

Kellel meist ei kaoks sokid? Paarilise otsija aitab hädast välja!

Kellel meist ei kaoks sokid? Paarilise otsija aitab hädast välja!

Kui mitte laskuda sügavale kultuuride ja traditsioonide erinevusse, siis peamised punktid, mida kingi valikul silmas pidada, on toodud alljärgnevalt.

Mida pidada silmas kingi tegemisel?

• Transpordivahend - Kas külaline tuli auto, bussi või lennukiga? Kõige määravam ongi siin lennupagasile kehtivad piirangud.

• Kingituse suurus ja kaal – Ei ole viisakas kinkida midagi, mis kergitaks oluliselt kaasasoleva pagasi kaalu ja suurust.

• Vastupidavus – Kui hästi talub kingitus erinevaid põrutusi, kortsumist ja muud seesugust? Kingisaajale jäägu puhas kingirõõm, mitte paaniline muretsemine, kas kingitus on säilitanud oma kaubandusliku välimuse ka koju jõudes.

• Riknemine – Sarnaselt eelmisega ei sooviks sa ju tekitada kingisaajale liigset tüli sellega, et ta peaks muretsema pidevalt kus on külmkapp või vastupidi, et ei oleks liiga jahe. Kinki peaks saama transportida mõistlikul temperatuuril.

• Pakend – Vähemtähtis ei ole ka kingituse pakend. Seda just õrnemate kinkide puhul. Pakend loob nii kingituse esmamulje kui tagab kingituse tervena kohale jõudmise kingisaaja koju.

Miks mitte lüüa siin kaks kärbest ühe hoobiga ja pakendada nt lõbusad kuumaalused praktilistesse pajakinnastesse?

http://kingiabi.ee/Image/pajakinnas.png

Pakendina võib kasutada kasvõi pehmeid pajakindaid

• Seadused – Ei saa ka kingi tegemisel mööda vaadata seadustest. Eriti hoolas tuleb olla siis, kui külaline on väljast poolt Euroopa Liitu. Piiriületus on niigi tülikas protsess, ära tee seda oma kingitusega veelgi ebameeldivamaks. Seetõttu veendu, et kingitus on lahkesti oodatud ka külalise kodumaal. Erinõuetega saate end kurssi viia Eesti Maksu- ja Tolliameti kodulehel.

Enne, kui otsustad, küsi endalt:

1. „Mida ma sooviksin sellele inimesele öelda?“
2. „Mida talle kinkida, et ta mõistaks seda sõnumit?“

Tihtipeale käib kingi ostmine aga hoopis vastupidiselt – mida ma saan osta ja mida saaja sellest küll mõelda võiks?

Ära unusta lapsi!
Kui külla tuleb lastega pere, ära unusta pöörata neile eraldi tähelepanu. Lapse sügav nördimus võib muidu ka kõige lõbusama koosviibimise ära rikkuda. Pere pisematele sobivad kenasti pudipõll, mis jäävad rõõmustama neid ka pikemaks ajaks.

http://kingiabi.ee/Image/lelu.png

Üks praktiline pudipõll soojendab väikse külalise südant veel pikka aega

Maiustused on tihtipeale kahe otsaga valdkond. Leidub nii nende pooldajaid kui tuliseid vastaseid. Kuid üldjuhul on see siiski lihtsaim vastupanu tee, kui pea on mõtetest täiesti tühi. Kuid see ei pea olema lihtsalt tavaline šokolaad, vaid seda saab serveerida ka põnevamas võtmes. Ka Kingiabi tootevalikust leiab vahva Tartu noormeeste poolt tehtud hariva ja kaasatõmbava šokolaadist mängu.

http://kingiabi.ee/Image/magus.png

Šokolaadimäng „Magusad küsimused“

Sarnaselt maiustustega, on ka lilled levinud kingituseks. Lõikelill ei püsi just eriti kaua, potilille transportimine ei ole aga kõige mugavam lahendus. Üks väga nutikas lahendus on seemnekaart. Kui kaardi saaja ei ole suur botaanik, jääb talle lihtsalt toredate soovidega kaunis käsitöökaart. Usinamatel on võimalus aga kaart potti pista ja taimede sirgumise üle rõõmu tundma hakata.

Hea lugeja, küsiksime ka sinult – milliseid vahvaid kingitusi olete teinud või ise saanud, mis tõid naeratuse nii kingisaaja kui –andja näole?

Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee