kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Mida lastega rannas teha?

Eelmisel korral rääkisime rannas käimisest üldiselt ja sellest, mida sinna kaasa võtta ning kuidas enda nahka pärast päikese paitamist ka kodus turgutada.
Sel korral võtame luubi alla lapsed ja ranna. Mida põnevat nendega ette võtta, et pikem päev suvisel rannaliival lõpuks igavaks ei muutuks?

Mida lastega rannas teha?

Pere kõige pisemad

Väikestele rannalistele sobivad kaasa võtmiseks uudistamist väärt mänguasjad. Kaubanduses leiab palju kummist ja plastist tooteid. Meie soovitus oleks vaadata ka pisut naturaalsemate mänguasjade poole. Miks mitte näiteks lepapuust lammas, mida saab ta suuremaks kasvades ka ise endale sobivates toonides ära värvida.
lammas lepapuust
Kui beebi on aga veel väga pisi, on kindlasti omal kohal ka veidi pehmemad kaisuloomad.

Ka kõikvõimalikud kellukesed ja teised häält ning muusikat tegevad mänguasjad, mida saab kätte haarata, on beebidele väga vahvad.

Ära unusta kindlasti jäädvustamast neid beebi esimesi rannarõõme. Ja prindi nad välja. Pole midagi mõnusamat, kui võtta kätte vana hea fotoalbum ja vaadata kauneid mälestusi paberfotol.

Mida koolieelikutega rannas teha?

Kui aastaid on kogunenud juba mitmeid, muutuvad ka lapsed aktiivsemaks. Neile meeldib loomulikult kõikvõimalikud rannaliival losse ehitada võimaldavad liivavormid, kastekannud ja palju muud. Kui aga päeva teisel poolel kipub väsimus aktiivsest tegevusest võimu võtmast, saab neid mõnusalt tegevuses hoida erinevate mängukaartidega.

Meie vaieldamatu lemmik on klassikaline kaardimäng Must Notsu. See ei jäta külmaks ka perepäid, kellele jätkub äratundmisrõõmu alates mängust endast, lõpetades legendaarsete kaardil olevate loomapiltidega.
must notsu kaardimang
Rohket mängulusti pakuvad ka uued kaardimängud „Pelle kapten“ ja „Pelle rongijuht“. Kus ta siis vastavalt mängule kehastub kord merel seilavaks kapteniks, teinekord aga rongijuhiks. Sedasi ringi rännates otsib ta endale nii uusi sõpru kui abilisi. Seikle koos part Pellega, selles koolieelikutele mõeldud toredas kaardimängus.

Mida teha rannas koolilastega?

Vanuse kasvades hakkavad lastel välja kujunema ka oma kindlad eelistused ja tegevused, mida nad kindlasti teha tahavad, mida aga konkreetselt välistavad. Aeg ajalt tundub, et neile ei paku rõõmu ja huvi kohe mitte midagi (või siis vaid kõiksugu nutikad seadmed). Meie soovitame siiski mitte alla anda! Naljatledes ütleme vahepeal, et lastel ei ole piisavalt igav olnud. Kui neile veidi igavlemist lubada, hakkavad sageli imed juhtuma (loe: nad hakkavad lugema raamatuid, mängima seltskonnamänge, lahendama nuputamise ülesandeid ja palju muud).

Selliseid tegevusi on meie poes leida aga kuhjaga!

Tegevuskaardid – Need põnevad ja korduvalt kasutatavad võlupliiatsiga varustatud kaardid pakuvad avastamisrõõmu ja nuputamist tundideks. Ülesannetes tuleb leida esemeid ümbritsevalt taustalt, joonistada juurde puuduvaid kujundeid, lahendada ristsõnu ja palju muud.

Küsimuskaardid - Kas Sina tead, kes jõudis esimesena lõunapoolusele või kes oli esimene inimene kosmoses? „Küsimuskaardid:Reisimise-eri“ annab vastuse nendele ning paljudele teistele põnevatele küsimustele ning õpetab maailma tundma läbi mängu. Kaardid sisaldavad ligi 400 huvitavat küsimust.

Klassikalised lauamängud – „Trips-traps-trull“, ludo, „Laevade pommitamine“, kabe, „Reis ümber maailma“ on vaid vähesed, mida proovida tasuks.

Magnetmängud – äärmiselt praktilised on ka magnetmängud. Nendega saab muidu tülikaid nuppe ja muid selliseid väikedetaile sisaldavaid mänge mängida mugavalt nii rannas kui reisil olles.

3D mudelid ja nuputamise mängud – Ka nende valik on ääretult lai ja nendega leiab tegevust nii motohuviline, muusikasõber kui ajaloost lugu pidav koolilaps.

Kokkuvõtteks

Nagu näha, põnevat tegevust leiab lastele igas vanuses. Seega ei jää üle muud, kui öelda, et enne randa põigake läbi ka mõnest laste mänge müüvast poest. Loomulikult ootame teid ka Kingiabisse. Leia endale sobivaim asukoht siit!

Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee