kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Lähme metsa!

Millal sina viimati metsas käisid? Päris metsa, mitte linnas asuvas puudega ümbritsetud terviserajal või mõnest puust koosnevas metsatukas?

Suvel kirjutasime mitmel korral milliseid toredaid tegevusi rannas ette võtta, mida sinna kaasa võtta ja kuidas lastele üks vahva päev korraldada.
Sel korral võtame luubi alla aga metsa. Õnneks meil seda mõnusat rohelust siin Eestis jätkub ja seepärast ei tasuks seda võimalust kasutamata jätta.

Kuhu metsa minna?

Kuhu poole suund võtta, sõltub nüüd esiteks sellest, kus sa praegu asud ;) ja mis on metsa külastamise eesmärk.

Metsa matkama

Kui soovid minna üksi, pere või sõpradega metsa lihtsalt vaba aega veetma ja matkama, on parim paik endale sobiva marsruudi väljavalimiseks RMK Loodusega koos portaal. Sealt leiad rohkelt ideid ja sihtpunkte, mida avastama minna.
Nii, et paki asjad kotti ja võta kompass kaasa ning saadki teele asuda!
kompass

Metsa seenele ja marjule

Kui eesmärgiks on võetud marjade ja seente korjamine, tasub võimalusel eelnevalt nö. maad kuulata. Olgu selleks infoallikaks siis sõbralik naabritädi või lahkemad info jagajad internetifoorumites. Mõningast infot erinevate seente ja marjade leviku kohta leiab muidu ka eelpool mainitud RMK metsaandide alamlehel. Kuid seda ei saa garanteerida, kas kohale minnes ka reaalseid neid saaduseid kohtad.

Seenele minnes tasub tutvuda ka sellega, et millised seened sobivad söögiks ja purki, millised tasuks aga metsa jätta. Selleks on üks tore lehekülg, kust saad otsida erinevaid seeneliike nii pildi, kui nime järgi. Samuti asukoha ja mitme muu näitaja põhjal.

Mida metsa kaasa võtta?

Taskunuga, multitööriist

Olgu tegemist matka või seente korjamisega, üks korralik taskunuga kulub alati marjaks ära. Veelgi parem on kaasa võtta peaaegu igas elujuhtumis aitav multitööriist, rahvasuus tuntud ka kui MacGyver'i nuga.

Mõne multitööriista võimekus on veel eriti muljetavaldav. Näiteks Laguiole multifunktsionaalne taskunuga omab suisa 11 erinevat funktsiooni. Nende seas erinevad noad, käärid, korgitser, ristpea kruvikeeraja, viil, pudeliavajad ja mini-saag. Äärmiselt töökindlaks muudavad selle veel korralikust puidust käepide ja roostevabast terasest tööriistad. Peale kõige selle on taskunuga – multitööriist pakendatud kenasse puidust kinkekarpi ning sellega on kaasas mugav nahast vutlar. Nahast vutlarit on mugav kinnitada vöö külge ja nii taskunuga endaga igale poole kaasa võtta.

Seenenuga

Usinamatele seenelistele on meil pakkuda suisa spetsiaalne seenenuga.
seenenuga
Sellesse komplekti kuulub kaardus tera, seenehari, taskunuga, konserviavaja ja korgitser.

Puhas vesi

Seda nii joogiks kui käte pesuks. Ka metsa minnes ei tohiks unustada värskendava joogi pudelit. Miks? Põhjus lihtne. XD Design matkatarvikud on väga hea kvaliteedi ja vastupidavusega. Lisaks on nende valmistatud pudel valmistatud loodussõbralikust Tritan™ materjalist ning sellel on eraldi sõel, millesse saab maitse andmiseks panna lemmikuid vilju ja kasvõi jääkuubikuid, mis hoiavad ka kõige soojemal päeval jooki jahedana. Vähem tähtsaks ei ole peetud ka toote disaini, seega on seda mugav kaasas kanda omapärase korgi tõttu.
joogipudel

Termostass

Kui sul peaks olema aga soov soojema joogi järele, on pakkuda ka termostass. Selle termoskruusi plusse võib lugeda mitmeid, kuid üks neist on näiteks see, et tihedalt suletav ja roostevabast terasest joogikruus on LEKKEKINDEL! Samuti muudab termostassi unikaalseks asjaolu, et joomiseks ei pea otsima kindlat kohta, juua saab 360 kraadi ulatuses ja kõigest ühe vajutusega.
termostass lekkekindel

Lõpetuseks

Nüüd ei olegi muud, kui et vali välja päev, seltskond, paki asjad ja teele! Et sõit lõbusam oleks, võid raadiost käima panna ka legendaarse seenelaulu:

Nädal jättis selja taha,
töörohked päevad maha.
Jõudis kätte pühapäev,
seenekorjamise päev.
Metsa seenele, aauuauuauuauuaauuu (2x)


 
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee