kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

9 ideed, kuidas täita päkapiku suss!

Juhtus nii, et enne pühi
oli mõni suss veel tühi.
See, kes sinna kinke ladus,
kuhugile ära kadus.

Kas teadsite, et arvutuste kohaselt peaks jõuluvana külastama sekundis 832 peret? Isegi siis peaks ta töötama vähemalt 31 tundi järjest, et kõik kingid kohale viia. Seega kõik kinke jagavad abilised (ehk siis teie :) on väga teretulnud!


Klassikaliste päkapikkude kodumaa on Soome (Tonttu), kus need punasesse riietatud mehikesed koos Joulupukki`ga elavad. Aga päkapikke leiab ka mujalt maailmas. Lätis – gnoms ja rūķis, Venemaal – gnomik, antšutka, ovsjannik, konopelnik, kartofelnik, Saksas – Wichtel, Itaalia – folletto jne.

Eestis aga klassikaline punaste rõivastega jõulupäkapikk. Need väikesed sussi sisse meelehead toovad mehikesed jõudsid eesti lasteni mitukümmend aastat tagasi. Siis pääsesid inimesed rohkem ka välismaale ja said kaasa tuua jõuluteemalist nänni.

Tänapäeval on see päkapiku traditsioon saanud üsna tavaliseks. Sussid asetatakse aknalauale põksuva südamega esimesel advendil, ning hoitakse neid kuni jõuludeni. Tihtipeale leiab päkapikk esimestel päevadel sussi seest ka kirja lapse kingisoovidega.Täpset jõuluvanale ja päkapikkudele kirja saatmise algusaega teada ei ole. Küll aga arvatakse, et eeskujuks olid 19. sajandi jõuluraamatud.

Kui teie oma lapse sussi seest kirja ei leidnud, või soovite need kingivihjed hoida jõuluvanale, saame oma vahva kingivalikuga abiks olla. Koostasime nimekirja erinevatest mõtetest, mida päkapikusussi sisse poetada:

1. Õnneküpsis – magusat armastavad enamus lapsed. Võid selle teha ise või osta valmis kujul. Pisut suuremad päkapiku ootajad oskavad kindlasti ise juba ka tähti kokku veerida. Seega mõnus lisamotivatsioon lugema õppimiseks koos magusa maiustusega.

2. Puuviljad ja pähklid – mõnusad, maitsvad ja tervislikud. Jah, selle viimasega tihtipeale lapsi ära küll ei „osta“, kuid tasub olla leidlik. Otsi põnevama kujuga banaane, tee ise või osta kuivatatud õunakrõpse jne. Väikesele gurmaanile sobib sussi sisse kindlasti ka armas põlleke, et uute toidukatsetuste tagajärjel riided puhtaks jääksid.


3. Mänguasjad - meie valikust on leida toredaid puust loomakesi, keda saab just täpselt oma soovide järgi kaunistada. Mõnus käeline tegevus, koos hilisema personaalselt kujundatud lemmikuga!


4. Legod – kui aga on soov siiski kinkida valmislahendusi, on üks hea idee legod. Aga mitte terve komplekt ühe korraga. Pane iga päev sussi sisse mõned jupid, millest jõuludeks saab kokku vahva mängkomplekti. Võid kasutada nii valmis komplekte (pane siis esimesel päeval ka kasutusjuhend kaasa) või lased lapse enda fantaasial lennata. Valik on sinu.
Ka pusledega saab sedasi teha.

5. Kleepsuraamat – sarnaselt eelmisega, võib ka siin esimesel päeval päkapiku poolt tulla raamat, kuhu iga päev saab siis lisada uue kleepsu.

6. Käeline tegevus – siin on valik muidugi lõpmata lai. Alates joonistustarvikutest ja värvitavatest piltidest lõpetades kleepsude, värvide, tarkade plastiliinide ja liimipulkadega. Miks mitte kasutada koogivorme ˛abloonidena, mida peale päkapikuvaimustust ka noored kokad kasutada saaksid?

7. Karbid, hoidjad – ehtekarp ei pea olema vaid ehete jaoks. Ka lapsed soovivad omada ilusaid täiskasvanute „päris asju“. Kenad käsitöö – ja ehtekarbid kaunistavad iga väikese preili tuba. Valusatele juuksepusadele soovitakse kindlasti kiiremini lahendus leida, kui ees on ootamas kaunis karbike, kust otsida üks ilus patsikumm. Või miks mitte riputada nad hoopis sõrmusehoidja otsa?


8. Rahakassa – kui lapse kingisoovides leidus kulukaid kinke, oleks tore lahendus kinkida talle esimesel päeval rahakassa. Järgnevatel päevadel saab päkapikk sussi sisse poetada usinale korjajale lisaraha. Jõulude saabudes saate siis aga üheskoos suurema soovi poest koju tuua.

9. Mälestused ühes koos – üks armas idee on ka fotoalbum, kuhu iga päev toob päkapikk ühe lisapildi, mis jääb meenutama lapsele möödunud aastat. Sedasi õpetame lapsi rohkem hindama koosveedetud aegu ja ühiseid ettevõtmisi, mitte ainult asju, mida jõulude ajal saab niigi palju.

Need on vaid mõned näited lõpututest kingiideest, mida laiast ilmas leida võib. Milliseid nutikaid kingitusi oled ise saanud ja teinud?

Hea meelega ootaksime sinu mõtteid alla kommentaaridesse!

Enne kingituste tegema hakkamist võib pilgu peale visata ka sellele - üks asjalik artikkel, mis jagab nõuandeid teadlikuks päkapikunduseks, on leitav siit!

Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee