kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Kingitus Eestile ja endale

Iseseisvuspäev on väga oluline sündmus Eesti ajaloos, kuid kuidas seda väärikalt tähistada?

Vabariigi sünd

Eesti Vabariigi sünnipäev on 24. veebruaril. Sel päeval 1918. aastal kuulutati välja Eesti Vabariik. Tihti arvatakse, et siis loeti ette Tallinnas ka „Manifest kõigile Eestimaa rahvastele“. Tegelikult tehti esimest korda seda juba päev varem ja hoopis Pärnus Endla teatri rõdul! Iseseisvusmanifesti luges ette Maanõukogu liige Hugo Kuusner.
Päev hiljem, 24. veebruaril kuulutati Tallinnas välja Eesti Vabariik ning moodustati Ajutine Valitsus. Selle etteotsa sai Konstantin Päts. Seda toredat päeva on eestlastel ja eestimeelsetel inimestel ikka olnud traditsiooniks tähistada pidulikumalt, kui teisi pühasid.

Kuidas tähistada Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva?

• Esikohal on loomulikult lipu heiskamine. Tänavapildis kohtame üha sagedamini ka autosid, mis on end kaunistanud sini-must-valge autolipuga. Varased ärkajad saavad päikesetõusu ajal Tallinnas Pika Hermanni tornis riigilipu heiskamist ka oma silmaga kaema minna. Oma jopet või mantlit saate kaunistada lipuvärvides rinnamärgiga, kaela soe sall ja pähe kootud müts. Et oleksite ka sellel tähtsal päeval kätte saadav, võtke kaasa eesti rahvusmotiividega mobiilikott.


• Teistel on võimalus seda jälgida televiisori vahendusel. Miks mitte koguneda kogu perega teleka ette, katta kaunilt hommikusöögilaud ja üheskoos seda pidulikku päeva algust tähistada, sinna kõrvale rahvusvärvides tassist kohvi või teed rüübates. Kuuma kannu saate aga asetada Eesti sümboolikat täis pikitud kuumaalusele.

eesti kruusid

• Kui on kaunis talveilm, tasuks kindlasti kogu perega ette võtte mõnus jalutuskäik oma kodupaigas, meenutada üheskoos möödunud aegu ja unistada ühisest ilusast tulevikust.

• Igal aastal toimub pidulik kaitseväe paraad. Kui te ise ei saa seda kohapeale uudistama minna, tasub taaskord end televiisori ette seada. Ei, me ei propageeri teleka vaatamist, aga ühel päeval aastas võib ju selle erandi teha :)


mansetinööbid puidust Eesti sümbollikaga 

• Päeva jääb lõpetama rahvasuus „Pingviinide paraadiks“ hüütav pidulik presidendi vastuvõtt. Kui te ise sel aastal kutset vastuvõtule saanud ei ole, saate seda jälgida telesilla vahendusel. Kutsuge kokku ka oma lähedased ja sõbrad ning lõpetage meeleolukas päev üheskoos.
Kui teid kutsutakse külla, siis on stiilne kingituseks kaasa võtta pereemale rukkilille pross, pereisale rahvusmustrites kaelapadi ja lastele temaatiline shokoboxi, rahvusvärvides ketsipaelad (noorte seas väga popid).

Lauale võiks panna mõnusa traditsioonilise eesti toidu ja joogi. PS. Kui koostate poenimekirja, kasutage selleks Eesti sümbolitega pliiatseid ja pastakaid. Soovi korral leidke erinevaid vahvaid ideid lauakaunistamiseks. Lastega peredes võib selle töö jätta nende ülesandeks. Üheskoos saate päeval meisterdada midagi vahvat ning õhtul seda esitleda. Abiks saab võtta ka kodumaiste sümbolitega kleepsud.
Üks levinuim lauakaunistus on sel pidupäeval kindlasti rahvuslipu värvides võileivalipp.

võileivalipud

• Isegi pere kõige pisemad ei pea kogu sellest ilust ilma jääma. Nende riideid võite kaitsta ülivahva rahvusvärvides ja kirjas pudipõllega! Sellel on tore tasku, tänu milllele ei lähe suutäitki pidusöögist kaotsi.

pudipõll Eesti
• Magustoiduks soovitame šokolaadimälumängu „Magusad küsimused EW 100“, kus mängijatel on võimalus teada saada põnevaid fakte Eesti kohta. Oma teadmisi saab proovile panna kuues erinevas kategoorias - kultuur, ajalugu, meelelahutus, sport, geograafia ja varia. Seega on võimalus samaaegselt saada nii suu magusaks kui tarkust juurde. Mida sa hing veel ihaldad? :)

• Kui šokolaadid söödud, võib meeleolukat õhtut jätkata veel paljude paljude mõnusate kodumaiste lauamängude seltsis – mõistatused, keeleteadmised, põnevad küsimused ja palju muud!

Eesti lipu värvides JENGA - kloitsimäng

Soovime kõigile teile, head sõbrad, meeldejäävaid hetki oma lähedastega ning kaunist Vabariigi aastapäeva!
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee