kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Mida kinkida vanaemale ja vanaisale?

Eestis veel mitte nii suurelt tähistatav Vanavanemate päev on juba sellel pühapäeval. Kusjuures tegemist on suisa eesti riikliku tähtpäevaga juba aastast 2010 ja seda tähistatakse igal aastal septembri teisel pühapäeval.

Kas vanavanematepäeva tähistamine on kombeks ainult Eestis?

Vanavanemate päeva tähistatakse ka mujal maailmas. Näiteks Ameerikas on vanavanematepäev samal ajal kui meil - septembri teisel pühapäeval. Kuid vanaemad ja vanaisad on oma tähtsa päeva saanud ka mitmel pool mujal. Nii on see riikliku tähtpäeva või rahvuspühana muuhulgas ka Prantsusmaal, Kanadas, Itaalias, ja Inglismaal. Poolas on suisa päev seotud katoliku kiriku usupühaga.

Miks tähistatakse vanavanemate päeva?

Selle toreda päeva mõte on tänada ning austust avaldada vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise eest. Samuti juhtida lapselaste tähelepanu sellele kui olulised on perekond ja esivanemad ning milliseid olulisi väärtusi ja tarkusi põlvest põlve edasi kantakse.

Luuletusi vanavanematepäevaks

Kuigi enamus suhtlust käib tänapäeval juba e-maili ja sotsiaalmeedia kaudu, on vanavanemate päeval oma kallile vanaemale ja vanaisale kaardisaatmine endiselt äärmiselt armas traditsioon. Tänapäeval käib ka nö. tigupost vaid loetud päevadega, seega ei ole sa kindlasti hiljaks veel jäänud!

Siin ka kaks mõtet lühikesteks luuletusteks, mida ka veidi pisemad lapsed jõuavad paberile kanda.

1. Alt üles nüüd vaatan su poole
    veel olen väikene ma
    kuid kunagi tasun su hoole
    kui sinust suuremaks saan.


2. Vanaema, helde, lahke
    oled nõnda hea
    panen sinu sülle
    oma väsind pea.


Kui memmel-taadil on oma aiamaa ja/või huvituvad nad taimede istutamisest, on väga vahva alternatiiv tavalisele õnnitluskaardile seemnekaart. Nii kestab armas mälestus veelgi kauem ja pakub lisaks südamesoojusele ka silmailu.

Kirjutage üheskoos kaardile head soovid ning pange see vanavanemate poole teele. Kui kaart on kohale jõudnud ja see läbi loetud, saavad vanaema ja vanaisa paberi potti või peenrasse istutada ning taimede sirgumise üle rõõmustada.

õnnitluskaart, mille sisse on peidetud lilleseemned

Lilleseemnete segust leiab nii meelespea (Myosotis arvensis), mooni (Papaver rhoeas) kui ka kirikakra.

Kingitus vanavanematepäevaks

Kruusid, tassid, koogid

Kõige suurem kingitus vanavanematele on lapselapsed ise. Seega kindlasti rõõmustavad nad ülekõige just selle üle, kui neile külla lähete. Kui on aega, küpsetage lastega maitsvad südamekujulised koogid, võtke kaasa tass mõnusa joogipoolise joomiseks ja lihtsalt nautige üheskoos seda südamlikku päeva.

vanaema kruus

Fotoalbum ja pildiraam

Alati armas kingitus on ka paberkandjal foto kaunis pildiraamis või lausa terve albumitäis vahvaid meenutusi möödunud aastast. Võite teha ka traditsiooni, et igal aastal täiendate pildialbumit aasta jooksul tehtud vahvate piltidega. Selliselt on iga aasta kingiidee kohe varnast võtta. Üheskoos nende vaatamine ja albumisse lisamine rõõmustab nii lapsi kui vanemaid.

Kaelapael

Selleks, et kogu aeg vajaminevaid asju (võtmed, mobiil, pastakas) ei peaks taga otsima :), on vahva kink ka kaelapael. Sedasi on vanaemal ja vanaisal igal hetkel asi kaelas ja ei unune enam kapi nurgale. Philippi disaineirid on seda täiustanud, nii et kaelapaela ei pea kaelast ära võtma, vaid ainult asja enda. Philippi teeb kõikidele kingituseks tasuta nahast kaelapaela, kes ostavad stiilsed shokoboxi kommid nii vanaemale kui vanaisale.

shokobox vanaemale ja vanaisale

Põll „Parim vanaisa“ ja „Parim vanaema“

Kas sinu vanavanemad on suured kokandushuvilised? Sel juhul on linasest kangast valmistatud põll just sobiv kingitus. Põlle ees on mõnus mahukas tasku ning seda kaunistab tikandis kiri.

Õunalõikur/koorija

Mis oleks veel suurem rõõm, kui vanaema õunakook. Sellest unistavad kõik laspselapsed. Siin aitab vanaema just õunakoorija/lõikur, mis muudab õunade koorimise, südamiku eemaldamise ja viilutamise eriti lihtsaks. Kui laps on üks kord seda pealt näinud, siis järgmine kord on ta naksti abiks!

Ja kes teab, ehk tuleb ka vanaisa sellist imevidinat vaatama ja leiab hoopis ennast köögis vanaemat kartuli koorimisel abistamas. Retseptid on kaasas. Kartulid viineritega on lastelaste lemmik. Kindel on see, et selline vidin läheb alati asja ette.
ounakoorija-lõikur
Kasuta salasõna Vanaemale ja Moster Hulda kingituseks ostmisest jääb 5€ alles.

Lõpetuseks

Olgu teie vanavanematepäev täis rõõmu ja lusti. Jätkugu neid veel mitmeteks aastateks!

Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee