kingiabi@kingiabi.ee
Tel 5683 6209
Tel 733 9440

kuu pakkumised abiks kingiotsijale TOP firmadele info kontakt

Eesti disainerid Kingiabi poes - WOODEN LIFESTYLE

Ülemiste Keskuse Moensi üritus laupäeval 7. aprillil Kingiabi poes kl 16-18:

Wooden Lifestyle puidust kikilipsud ja mansetinööbid, Marje Kirsipuu

 

* Kuidas te selle idee peale tulite?

Idee sündis kogemata. Aastal 2013, kui oli plaanis osaleda järjekordsel puidualasel messil, soovis Siim teha "midagi", mis inimeste tähelepanu köidaks ja tal tekkis idee teha spoonist vest. Vesti valmides sai ta aru, et midagi oleks justkui puudu ja ta lõikas välja spoonist pika lipsu, kuid kuna lips hakkas kaarduma, siis ei püsinud see kenasti triiksärgil. Natuke mõtisklemist ja näppude vahel spooni painutamist, tekkis juhuslikult toode, mis meenutas puidust kikilipsu. Toode toimis messil väga hästi, püüdis pilke ning oli hea kontaktipüüdja.

Marje Kirsipuu

* Kuidas seda lipsu tehakse?

Kikilipsu valmistamine võtab aega kuni 24h. Kõigepealt liimitakse kaks õhukest spoonikihti kokku, seejärel pannakse see painduma ja kuivama. Kui kikilips on kuivanud, järgneb sellele lihvmise protsess, et toode oleks pinnuvaba ja sile. Peale lihvimist hakkab kikilipsumeister toodet viimistlema ning peale viimistlemist ja selle kuivamist, neetima ja seejärel toimub reguleerimispaela kinnitamine toorikule. Peale igat tööprotsessi toimub hoolikas kvaliteedikontroll, et toode oleks veatu.

* Millised olid suurimad takistused idee elluviimisel?

Takistused… Suurim takistus seisnes ehk selles, kuidas saada kikilipsu painduvaks ja vastupidavaks. Praeguse vastupidava kikilipsu arendamiseks kulus poolteist kuud järjepidevat tööd ja tulemus on käes. Ajaga rabedaks ei lähe, kuna kasutame spetsiifilist puitmaterjali. Meie puidust kikilipsud on vastupidavad, aga tõepoolest… kui peale istuda või jõuga peale suruda, siis võib ikka puruneda.


* Millised on teie enda lemmikud?

Minu lemmikud on meeste puidust kikilipsud: Conspicio, Lepidus, Elegans, Valens, Blandus, Novus. Need on ühtlasi ka meie bestsellerid.


* Kas neid kangaid saab kikilipsul ise vahetada?

Kes niidi ja nõelaga ümber käia oskab, saab kanga vahetamisega kenasti hakkama.

* Millised on Wooden Lifestyle edasid plaanid?

Eelmise aasta lõpul tulime välja puidust märkmike ja kalendermärkmikega. Sel aastal on plaanis veel mõned põnevad tooted, millest praegu on veel natuke vara rääkida, kuid kindlasti suudame üllatada uute ja eriliste toodetega.


"loojad poes"
Tartu

Ringtee 75
2. sissekäigu juures
E-P 10-21
tel 56 836 209
lounakeskus@kingiabi.ee